+389 71 235 173 | +389 2 3 215 902
info@bms.com.mk

Autonomous turbine meter

 
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [446.85 KB]

Наједноставната имплементација на мерило во автоцистерна, утоварно место или како мобилен мерен уред претставува системот Autonomous turbine meter. Изведбата е по потребите на процесот, односно димензиите и материјалот се креират во зависност од намената на уредот, и служи за мерење на проток на нафта, нафтени деривати и ТНГ.

homephoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram