+389 71 235 173 | +389 2 3 215 902
info@bms.com.mk

СИСТЕМИ ЗА НАДЗОР НА НАДЗЕМНИ И ПОДЗЕМНИ РЕЗЕРВОАРИ

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [4.89 MB]

Tank Ranger 5

Најважни карактеристики: - поддршка за разни видови сензори за детекција - контрола над надворешни уреди - ниска цена Систем за мониторинг на резервоар 5. Постојана детекција на протекување. Резервоарот Ranger 5 е јасен, лесен за употреба и без проблеми систем за откривање на истекувања прилагодени за континуирано работење, следење на затегнатоста на резервоарите, цевководи, гориво […]

× Повеќе ×
Tank Ranger 4S

Најважни карактеристики: - мерење на количината на производот - автоматска детекција на испорака - Сигнализација на грешка на сондата - далечинско известување за настани - контрола над надворешни уреди - Систем за мерење на резервоар 4S. - Постојано мерење на количината на гориво во резервоари. Резервоарот Ranger 4S може да биде поврзан со 1 до […]

× Повеќе ×
Tank контрола

TankControl е безжичен систем за откривање на истекување дизајниран во индустријата 4.0 дух. Терминалите се карактеризираат со големи области и комплицирана инфраструктура. Терминалната област е тешко место за обезбедување на кабли поради големи растојанија, железници или без кабелски канали. Затоа нудиме решение каде што нема потреба од комуникациски кабли. TankControl е ATEX сертифицирано безжично решение […]

× Повеќе ×
homephoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram