+389 71 235 173 | +389 2 3 215 902
info@bms.com.mk

Turbotronique

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [456.41 KB]

Овој тип на мерен уред е новитет на АЛМА кој поседува МИД сертификат и нуди огромни можности за разни апликации. Тоа подразбира дека можете да го одберете моделот Turbotronique Microcompt+; и со тоа сте одбрален комплетен мерен уред кој функционира со помош на Microcompt+ компјутерот кој ги нуди истите можности како и кај секој друг мерен уред. Или пак ако го одберете Turbotronique UNI тогаш може да се имплементира со дел од вашиот постоечки мерен уред, кој е во дефект и без можност за поправка, само со користење на постоечкиот гасен сепаратор и со тоа да заштедите голема инвестиција.

homephoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram