+389 71 235 173 | +389 2 3 215 902
info@bms.com.mk

GPL Tronique

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [634.74 KB]

Мерен уред кој служи за мерење на истоварена колична на ТНГ гас. Поседува МИД сертификат и неговата прецизност е од класа 1 со мерна резолуција од 1 литар.  Целосно автоматизиран процес на истовар со можност за поврзување со On-board компјутеторот на возилото, протокот е во рамките 100-500 l/min.

homephoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram