+389 71 235 173 | +389 2 3 215 902
info@bms.com.mk

Gravitronique

Gravitronique е доста баран уред поради својата опција за два типа на истовар, гравитациски и со пумпа. Ги има истите карактеристики  како оние мерни уреди кои се посветени само на еден тип на истовар. Има можност за употреба на далечински управувач и за поврзување со on-board компјутерот на возилото што овозможува старт/стоп на моторот и пумпата на возилото.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [549.38 KB]

Како можности постојат:

1. Поврат на количината од цревото после истоварот, во случај да треба да се истовара друг тип на дериват;

2. Целосно автоматизиран процес на истовар;

3. Можност за поврзување со On-board компјутеторот на возилото;

4. Протокот е во рамките 65-1330 l/min.

homephoneenvelopelocation-arrow linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram